KP PSP Nowa Sól
KP PSP Nowa Sól
BIP KP PSP Nowa Sól
112 dla dzieci
Porady
Kalendarz zmianowy


Legenda  Legenda
Losowe zdjęcie
Gry strażackie online
Serwis ratownictwa
Portal strażaków
Galeria

Get Adobe Flash player

Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP
Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP

Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP

 

 

 

- Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach  prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.  

   MSWiA opracowało miniprzewodnik  zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

   


Ćwiczenia taktyczno-bojowe pk. "Ognista pułapka"
Ćwiczenia taktyczno-bojowe pk. "Ognista pułapka"

Ćwiczenia taktyczno-bojowe pk. "Ognista pułapka"

 

  W dniu 21.10.2017 roku w miejscowości Żuków koło Nowego Miasteczka na terenie byłego zakładu fabryki mebli Zefam Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli zorganizowała i przeprowadziła ćwiczenia taktyczno-bojowe pk. „Ognista pułapka”.  W ćwiczeniach udział brały jednostki OSP włączone do ksrg oraz kilka wytypowanych spoza ksrg. Tematyka ćwiczeń obejmowała następujący zakres zagadnień:

 

 


Zbiórka Krwi "OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW"
Zbiórka Krwi   "OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW"

Zbiórka Krwi 

„OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”

 

     Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli wraz z PCK Nowa Sól, serdecznie zapraszają wszystkie chętne osoby na kolejną edycję zbiórki krwi, która odbędzie się 27.10.2017 r. (piątek) od godziny  0900 do 1330 (rejestracja do 1300).

     Mobilny Autobus do poboru krwi zlokalizowany będzie na parkingu  Komendy  Powiatowej PSP  w Nowej  Soli, przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 65A.

     Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg. 

    Jednocześnie informujemy, iż w tym dniu Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza PSP w Nowej Soli dla wszystkich chętnych osób  umożliwi zwiedzanie budynków komendy. Podczas zwiedzania możliwe będzie zapoznanie się ze specyfiką pracy strażaka, wyposażeniem jakie znajduje się na samochodach ratowniczo – gaśniczych, całej jednostki jak i tokiem dobowej służby.

   Oddając krew podczas akcji  krwiodawstwa pracownik, uczeń otrzyma zaświadczenie upoważniające do dnia wolnego od pracy, nauki przy czym dla pracowników z  zachowaniem prawa do wynagrodzenia.


Obrazy: p8110004.jpg

 

 

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy !!!

 

 

 

 

st. kpt. Sławomir Ozgowicz

Zastępca Komendanta Powiatowego

PSP w Nowej Soli  


CZAD ZAATAKOWAŁ!
CZAD ZAATAKOWAŁ!

CZAD ZAATAKOWAŁ!!!


  W dniu 12 października 2017 r. w godz. porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli wpłynęło zgłoszenie o rodzinie  podtrutej tlenkiem węgla przebywającej w domku letniskowym w miejscowości Uście, gm. Kolsko. 


Obchody 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyborowie
Obchody 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyborowie

Obchody 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyborowie

 

  W dniu 30 września w Przyborowie odbyły się uroczystości 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyborowie oraz przekazanie tej jednostce nowego wozu bojowego.