KP PSP Nowa Sól
KP PSP Nowa Sól
BIP KP PSP Nowa Sól
112 dla dzieci
Porady
Kalendarz zmianowy


Legenda  Legenda
Losowe zdjęcie
Gry strażackie online
Serwis ratownictwa
Portal strażaków
Galeria

Get Adobe Flash player

ZGAŚ RYZYKO - PROGRAM OGRANICZENIA LICZBY OFIAR POŻARÓW
Zbiórka Krwi "OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW"
Zbiórka Krwi "OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW"

Zbiórka Krwi  „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”


   Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli wraz z PCK Nowa Sól, serdecznie zapraszają wszystkie chętne osoby na kolejną edycję zbiórki krwi, która odbędzie się 27 listopada 2015r. (piątek) od godz.  09:00 do 14:00 (rejestracja do godz. 13:30).  

  Mobilny Autobus do poboru krwi zlokalizowany będzie na parkingu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej  Soli, przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 65A.

   Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg.

Oddając krew podczas akcji  krwiodawstwa pracownik, uczeń otrzyma zaświadczenie upoważniające do dnia wolnego od pracy, nauki, przy czym dla pracowników z  zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

 

  Zachęcamy także wszystkie chętne osoby do zarejestrowania się w bazie  potencjalnych Dawców Komórek Macierzystych. Będzie to możliwe tego samego dnia u przedstawicieli Fundacji DKMS.

   Rejestracja odbywa się poprzez pobranie wymazu śliny z wewnętrznej strony policzka oraz wypełnieniu formularza potencjalnego dawcy  (nie ma potrzeby pobierania krwi).

 

  Ponadto informuję, że wszystkim zainteresowanym umożliwimy  zwiedzanie obiektów komendy, podczas którego  możliwe będzie zapoznanie się ze specyfiką służby strażaka, wyposażeniem znajdującym się na samochodach ratowniczych, całej jednostki oraz tokiem dobowej służby.

 

Wszystkich  zainteresowanych serdecznie zapraszam.

 

 

 

st. kpt. Sławomir Ozgowicz

Zastępca Komendanta Powiatowego

PSP w Nowej Soli 


Wybór oferty najkorzystniejszej
Wybór oferty najkorzystniejszej

Wybór oferty najkorzystniejszej

 

Dostawa łodzi ratowniczej z wyposażeniem, silnikiem zaburtowym oraz przyczepką do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli


 

OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW
OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW

OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW


  Dnia 11 sierpnia 2015 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli w ramach ogólnopolskiej akcji „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW” odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. 


Ranny myszołów
Ranny myszołów

Ranny myszołów


    W dniu 06.08.2015 r.  około godz. 14.00 otrzymaliśmy zgłoszenie od strażnika gminnego z Nowego Miasteczka o rannym ptaku – myszołowie, znajdującym się na poboczu drogi wojewódzkiej nr 297 Kożuchów – Szprotawa, przy skrzyżowaniu na Borów Wielki. Po przybyciu zastępu GLBAT 1/2,5 z JRG PSP z Nowej Soli zastaliśmy pracowników służby drogowej, którzy zauważyli rannego myszołowa  - miał złamane skrzydło.

    Strażacy złapali ranne zwierzę, które przekazali pracownikowi miejskiego parku zwierząt znajdującego się w Nowej Soli w Parku Krasnala.