KP PSP Nowa Sól
KP PSP Nowa Sól
BIP KP PSP Nowa Sól
112 dla dzieci
Porady
Kalendarz zmianowy


Legenda  Legenda
Losowe zdjęcie
Gry strażackie online
Serwis ratownictwa
Portal strażaków
Galeria

Get Adobe Flash player

ZGAŚ RYZYKO - PROGRAM OGRANICZENIA LICZBY OFIAR POŻARÓW
Pożar przy ulicy Szkolnej
Pożar przy ulicy Szkolnej

    Dnia 16.05.2015 r. o godz. 17:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w Nowej Soli na ul. Szkolnej. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów zastano wydobywający się  gęsty dym na poddaszu budynku wielorodzinnego. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przystąpili do akcji, wprowadzając do wnętrza budynku 2 prądy gaśnicze z jednoczesną ewakuacją mieszkańców budynku. Ewakuowano w sumie 6 osób z budynku objętego pożarem oraz 19 osób z budynku bezpośrednio przyległego. Na szczęście obyło się bez ofiar i osób poszkodowanych. Rozstawiono podnośnik SCH-30 z którego podano kolejny prąd wody w obronie na przyległy dach budynku. Dzięki szybkiej interwencji strażaków pożar udało się zlokalizować i zapobiec dalszemu rozprzestrzenieniu.  Lokatorom dwóch mieszkań znajdujących się na poddaszu budynku Urząd Miejski w Nowej Soli zapewnił lokale zastępcze. Pozostali mieszkańcy kamienicy powrócili do swoich mieszkań. W działaniach ratowniczych udział brało 5 zastępów JRG PSP w Nowej Soli - 11 strażaków, zastęp OSP Otyń – 6 strażaków oraz pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne oraz Policja.

   Na miejsce zdarzenia przybyli również: Wiceprezydent miasta Nowa Sól Jacek Milewski, Zastępca Komendanta PSP w Nowej Soli st. kpt. Sławomir Ozgowicz oraz Dowódca JRG PSP w Nowej Soli mł. kpt. Tomasz Duber.

 

 

 

 

opracował:

st. kpt. Sławomir Ozgowicz

oficer prasowy KP PSP 


Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

 

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

 

   Dnia 4 maja 2015 r. nowosolscy strażacy obchodzili swoje święto, tradycyjnie jak co roku w Dzień święta naszego patrona - Świętego Floriana. Powiatowe Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele p.w. św. Józefa  Rzemieślnika w Nowej Soli. Mszę celebrował Kapelan Powiatowy ksiądz prałat Józef Kocoł.   Galeria     
              Czytaj więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

 

W ramach II edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”

zapraszamy w dniu 07 maja 2015 r.
w godzinach od 1000 do 1300 do zwiedzenia StrażnicyZawody o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli w sporcie pożarniczym
Zawody o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli w sporcie pożarniczym

      W dniu 24 kwietnia 2015 r. na obiektach Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli odbyły się z zawody o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli w sporcie pożarniczym.