KP PSP Nowa Sól
KP PSP Nowa Sól
BIP KP PSP Nowa Sól
112 dla dzieci
Porady
Kalendarz zmianowy


Legenda  Legenda
Losowe zdjęcie
Gry strażackie online
Serwis ratownictwa
Portal strażaków
Galeria

Get Adobe Flash player

CZAD I OGIEŃ - OBUDŹ CZUJNOŚĆ
sticky
CZAD I OGIEŃ - OBUDŹ CZUJNOŚĆ

 

 

 

     PORADY - CZAD i OGIEŃ OBUDŹ CZUJNOŚĆ

 


 

 

 

 

                          

 

 

 


Pożar w zakładzie produkcyjnym
Pożar w zakładzie produkcyjnym

Pożar w zakładzie produkcyjnym

 

 

   Dnia 18.03.2017 r. około godz. 2.55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli wpłynęło zgłoszenie pożaru w zakładzie produkującym pelety w miejscowości Czciradz koło Kożuchowa.  Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów JRG PSP Nowa Sól oraz OSP Kożuchów dowódca zmiany po wstępnym rozpoznaniu potwierdził pożar hali produkcyjnej o wymiarach 20m x 30m x 8 m wysokości. Cała hala objęta była ogniem.

    Cały budynek w którym doszło do pożaru był długi na 120m, a w dalszej jego części  nie zajętej pożarem znajdował się zakład stolarski oraz firma produkująca figury ogrodowe. Pożar rozwijał się w kierunku zagrożonych pomieszczeń poprzez stropodach. Dowódca polecił zadysponowanie dodatkowych sił i środków na miejsce zdarzenia.

    W pierwszej fazie pożaru podano 2 prądy wody w natarciu oraz 2 w obronie.  Jednocześnie
z działaniami gaśniczymi prowadzono ewakuację mienia z zagrożonych pomieszczeń.  Na miejsce zdarzenia przybył       Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli st. kpt. Sławomir Ozgowicz, który po zapoznaniu z sytuacją przejął dowodzenie akcją. Następnie po przybyciu na miejsce kolejnych sił i środków rozpoczęto budowę sytemu dostarczania wody ze sztucznego zbiornika wody znajdującego się w odległości około 600m od pożaru oraz wprowadzano kolejne prądy gaśnicze. Pożar wkrótce udało sięzlokalizować i opanować, chociaż dogaszanie pożarzyska i prace rozbiórkowe konstrukcji dachowej trwało do godz. 13.00.

 

  W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległo:

- linia technologiczna służąca do produkcji peletu typu OGM 1,5,

- dwie maszyny samojezdne: wózek widłowy i ładowarka teleskopowa,

- surowiec służący do produkcji opału

- konstrukcja dachowa nad halą produkcyjną kryta blachą trapezową.

   W akcji ratowniczej udział brało 10 zastępów ratowniczo-gaśniczych, 2 samochody operacyjne i 1 kwatermistrzowski. Poza siłami i środkami KP PSP Nowa Sól pożar gasiły jednostki OSP z Kożuchowa, Studzieńca, Mirocina Górnego, Stypułowa, Otynia, Przyborowa i Nowego Miasteczka.

 

  Galeria     

 

 

Sporządził:

st. kpt. Sławomir Ozgowicz

Zastępca Komendanta Powiatowego

PSP w Nowej Soli Więcej pieniędzy dla strażaków ochotników w 2017 roku
Więcej pieniędzy dla strażaków ochotników w 2017 roku

Więcej pieniędzy dla strażaków ochotników w 2017 roku

 

 

Dotacje dla OSP


Zbiórka Krwi "OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW"
Zbiórka Krwi  "OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW"

 

 

Zbiórka Krwi  „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”

 


 

   Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli wraz z PCK Nowa Sól, serdecznie zaprasza wszystkie chętne osoby na kolejną edycję zbiórki krwi, która odbędzie się 22.03.2017r. (środa) od godziny  09:00 do 13:00(rejestracja do 12:30).

  Akcję honorowego krwiodawstwa organizujemy pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka pod hasłem „spoKREWnieni służbą”.

  Mobilny Autobus do poboru krwi zlokalizowany będzie na parkingu Komendy Powiatowej PSP w Nowej  Soli, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 65A .

  Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg. 

  Jednocześnie informujemy,że w tym dniu strażacy z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej PSP w Nowej Soli umożliwiąwszystkim chętnym osobom zwiedzanie budynków komendy.Podczas zwiedzania możliwe będzie zapoznanie się ze specyfiką służby strażaka, wyposażeniem jakie znajduje się na samochodach ratowniczo–gaśniczych, całej jednostki jak i tokiem dobowej służby.

  Oddając krew podczas akcji  krwiodawstwa pracownik, uczeń otrzyma zaświadczenie upoważniające do dnia wolnego od pracy, nauki przy czym dla pracowników z  zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

 

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy!!!

 

 

Obrazy newsów: tn_wykleci_plakat_psp.jpg

 

st. kpt. Sławomir Ozgowicz

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej

w Nowej Soli


Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii