KP PSP Nowa Sól
KP PSP Nowa Sól
BIP KP PSP Nowa Sól
112 dla dzieci
Porady
Kalendarz zmianowy


Legenda  Legenda
Losowe zdjęcie
Gry strażackie online
Serwis ratownictwa
Portal strażaków
Galeria

Get Adobe Flash player

ZGAŚ RYZYKO - PROGRAM OGRANICZENIA LICZBY OFIAR POŻARÓW
Pożegnanie Komendanta Tadeusza Rybnickiego
Pożegnanie Komendanta Tadeusza Rybnickiego

 Pożegnanie Komendanta Tadeusza Rybnickiego

 

 

 

   Komendant  Powiatowy Państwowej  Straży Pożarnej w Nowej Soli starszy brygadier Tadeusz Rybnicki przeszedł w dniu 29 stycznia 2016 roku  na emeryturę,  tego dnia w nowosolskiej komendzie odbyła się uroczystość pożegnania ze służbą.  

 

  W uroczystości udział wzięli:

- wicewojewoda lubuski Robert Paluch,
- Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Hubert Harasimowicz,
- wiceprezydent Nowej Soli Jacek Milewski, 
- Komendant Powiatowy Policji  insp. Sławomir Tomal,
- wiceprezydent Nowej Soli Jacek Milewski, 
- członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Andrzej Ogrodnik. 

 

 

   St. Brygadier Tadeusz Rybnicki rozpoczął naukę w roku 1974 w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarnictwa w Warszawie. W roku 1978 rozpoczął pracę w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Zielonej Górze, a roku 1981 został przeniesiony do jednostki w Nowej Soli na stanowisko st. inspektora ds. zapobiegania pożarom. Od 15 marca 1984 r. pełnił obowiązki Komendanta Rejonowego Straży Pożarnych,  od 1 lipca 1992 Komendanta Rejonowego Państwowej Straży Pożarnej a od 1999 Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Wielokrotnie odznaczany, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz wieloma odznaczeniami resortowymi.

  Pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego został dotychczasowy Zastępca Komendanta Powiatowego st. kpt. Sławomir Ozgowicz. OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW
OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW

Zbiórka Krwi 

„OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”

 

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem w Nowej Soli, serdecznie zaprasza wszystkie chętne osoby na kolejną edycję zbiórki krwi, która odbędzie się 27.01.2016r. (środa) od godziny  09:00 do 14:00 (rejestracja do 13:30). 

   Mobilny Autobus do poboru krwi zlokalizowany będzie na parkingu Komendy Powiatowej PSP Nowa Sól, przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 65A.

   Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg. 

   Jednocześnie informujemy, że tego  dnia umożliwiamy dla wszystkich chętnych osób  zwiedzanie budynków komendy.

   Podczas zwiedzania możliwe będzie zapoznanie się ze specyfiką pracy strażaka, wyposażeniem jakie znajduje się na samochodach ratowniczo – gaśniczych, całej jednostki jak i tokiem dobowej służby.

   Oddając krew podczas akcji  krwiodawstwa pracownik, uczeń otrzyma zaświadczenie upoważniające do dnia wolnego od pracy, nauki przy czym dla pracowników z  zachowaniem prawa do wynagrodzenia .

 

Pamiętaj – krew ratuje życie.

 

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.

 

 

 

st. kpt. Sławomir Ozgowicz

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP

w Nowej Soli 


Strażackie lodowiska to bezpieczne ferie
Strażackie lodowiska to bezpieczne ferie

   Strażackie lodowiska to bezpieczne ferie

 


    Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży nie tylko beztroski okres zimy, ale także zagrożenie tragicznymi konsekwencjami zabaw na lodzie. Dlatego z inicjatywy komendanta st. bryg. Huberta Harasimowicza z KW PSP oraz wojewody Władysława Dajczaka w każdym miejscu wskazanym przez szkoły czy samorządy lubuscy strażacy wyleją lodowiska. Dzieci i młodzież szkolna będzie mogła bawić się bezpiecznie, rezygnując z zabawy na dzikich ślizgawkach na zamarzniętych jeziorach, stawach, rozlewiskach i rzekach.


  Powodem zainicjowania akcji w naszym województwie jest troska o bezpieczeństwo najmłodszych Lubuszan. Podczas ubiegłorocznych ferii zimowych, w styczniu i lutym, na zamarzniętych jeziorach, rzekach, stawach zginęło wiele osób. Wśród ofiar były także dzieci, które na lodzie bawiły się z rówieśnikami.

 

  Aby zorganizować lodowisko przy współpracy strażaków należy wcześniej przygotować teren pod wylanie lodowiska: usunąć kamienie, szkła i inne przeszkody, zabezpieczyć teren, tak aby woda się nie wylewała się poza śnieżne obwałowanie. Na barkach strażaków spoczywać będzie natomiast dowóz i wylanie wody.

 

  Informacje na temat możliwości wylania lodowiska można uzyskać w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli pod numerem 68 355 92 90.  Frajdę z bezpiecznej ślizgawki można zapewnić naszym milusińskim dzwoniąc również do LUW pod numer Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego: 95 7 115 271.

 

 

 Poradnik – bezpiecznie na lodzie


Bezpieczny Sylwester
Bezpieczny Sylwester

Bezpieczny SylwesterBezpieczny Sylwester