KP PSP Nowa Sól
KP PSP Nowa Sól
BIP KP PSP Nowa Sól
112 dla dzieci
Porady
Kalendarz zmianowy


Legenda  Legenda
Losowe zdjęcie
Gry strażackie online
Serwis ratownictwa
Portal strażaków
Galeria

Get Adobe Flash player

Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę


Dzień spotkania z zawodem
Dzień spotkania z zawodem

Dzień spotkania z zawodem

 

 

    W dniu 5 lutego 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II w Nowej Soli odbył się organizowany „Dzień spotkania z zawodem” z udziałem przedstawiciela Komendy Powiatowej PSP w Nowej Soli Pana kpt. Roman Lisowskiego.

   Spotkanie miało okazje do zaprezentowania uczniom, kadrze nauczycielskiej oraz zaproszonym gościom sposobu funkcjonowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli, a w szczególności przedstawienie możliwości przed przyszłymi absolwentami zdobycia pracy w zawodzie strażaka.

 

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Dyrektor mgr Iwony Małczak oraz Pani Violetty Cichomskiej–Capińskiej koordynatorki projektu za zaproszenie i umożliwienie przeprowadzenia prezentacji oraz uczniom za udział. 


[1] foto archiwum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II

 


Szkolenie podstawowe OSP
Szkolenie podstawowe OSP

Szkolenie podstawowe OSP

 

  Informuję, że organizujemy szkolenie podstawowe OSP realizowane jednoetapowo. Szkolenie odbędzie się w siedzibie komendy w dniach od 30 stycznia do 8 marca 2015 r. Termin egzaminu ustalony został na 08 marca 2015 r.

 Szczegółowe informacje o szkoleniu oraz o wymaganej dokumentacji zostały przesłane do urzędów gmin oraz do poszczególnych jednostek OSP z terenu powiatu. Termin składania zgłoszeń do udziału w szkoleniu do 23 stycznia 2015 r.

    Kierownikiem kursu oraz osobą odpowiedzialną za przeprowadzenia szkolenia został asp. Tomasz Lewandowski, Zastępca Dowódcy JRG PSP w Nowej Soli.

 

 

 

 

st. kpt. Sławomir Ozgowicz

Zastępca Komendanta Powiatowego

PSP w Nowej Soli  


Zbiórka Krwi "OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW"
Zbiórka Krwi "OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW"

Zbiórka Krwi „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”

 

    Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli zaprasza wszystkich darczyńców dobrej woli na IV edycję zbiórki krwi.

 Dniem w którym można będzie podzielić tym bezcennym darem jest 03.02.2015r. (wtorek) od godziny 9:00 do 15:30, (rejestracja do 15:00).

  Mobilny Autobus do poboru krwi zlokalizowany będzie na parkingu Komendy Powiatowej PSP w Nowej Soli, przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 65A .

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg.

   Jednocześnie informujemy, że tego dnia Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza PSP w Nowej Soli dla wszystkich chętnych osób umożliwi zwiedzanie budynków komendy. Podczas zwiedzania możliwe będzie zapoznanie się ze specyfiką pracy strażaka, wyposażeniem jakie znajduje się na samochodach ratowniczo– gaśniczych, całej jednostki jak i tokiem dobowej służby strażaka.

  Oddając krew podczas akcji krwiodawstwa pracownik, uczeń otrzyma zaświadczenie upoważniające do dnia wolnego od pracy, nauki, przy czym dla pracowników z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

 

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.

 

 

 

st. kpt. Sławomir Ozgowicz

Zastępca Komendanta Powiatowego

PSP w Nowej Soli Wykaz lekarzy z powiatu nowosolskiego na 2015 rok
Newsy

Wykaz lekarzy z powiatu nowosolskiego, którzy podpisali umowy z NFZ na 2015 rok.