KP PSP Nowa Sól
KP PSP Nowa Sól
BIP KP PSP Nowa Sól
112 dla dzieci
Porady
Kalendarz zmianowy


Legenda  Legenda
Losowe zdjęcie
Gry strażackie online
Serwis ratownictwa
Portal strażaków
Galeria

Get Adobe Flash player

Szkolenie podstawowe OSP
Szkolenie podstawowe OSP

Szkolenie podstawowe OSP

 

  Informuję, że organizujemy szkolenie podstawowe OSP realizowane jednoetapowo. Szkolenie odbędzie się w siedzibie komendy w dniach od 30 stycznia do 8 marca 2015 r. Termin egzaminu ustalony został na 30 marca 2015r.

 Szczegółowe informacje o szkoleniu oraz o wymaganej dokumentacji zostały przesłane do urzędów gmin oraz do poszczególnych jednostek OSP z terenu powiatu. Termin składania zgłoszeń do udziału w szkoleniu do 23 stycznia 2015 r.

    Kierownikiem kursu oraz osobą odpowiedzialną za przeprowadzenia szkolenia został asp. Tomasz Lewandowski, Zastępca Dowódcy JRG PSP w Nowej Soli.

 

 

st. kpt. Sławomir Ozgowicz

Zastępca Komendanta Powiatowego

PSP w Nowej Soli  


Zbiórka Krwi "OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW"
Zbiórka Krwi "OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW"

Zbiórka Krwi „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”

 

    Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli zaprasza wszystkich darczyńców dobrej woli na IV edycję zbiórki krwi.

 Dniem w którym można będzie podzielić tym bezcennym darem jest 03.02.2015r. (wtorek) od godziny 9:00 do 15:30, (rejestracja do 15:00).

  Mobilny Autobus do poboru krwi zlokalizowany będzie na parkingu Komendy Powiatowej PSP w Nowej Soli, przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 65A .

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg.

   Jednocześnie informujemy, że tego dnia Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza PSP w Nowej Soli dla wszystkich chętnych osób umożliwi zwiedzanie budynków komendy. Podczas zwiedzania możliwe będzie zapoznanie się ze specyfiką pracy strażaka, wyposażeniem jakie znajduje się na samochodach ratowniczo– gaśniczych, całej jednostki jak i tokiem dobowej służby strażaka.

  Oddając krew podczas akcji krwiodawstwa pracownik, uczeń otrzyma zaświadczenie upoważniające do dnia wolnego od pracy, nauki, przy czym dla pracowników z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

 

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.

 

 

 

st. kpt. Sławomir Ozgowicz

Zastępca Komendanta Powiatowego

PSP w Nowej Soli Wykaz lekarzy z powiatu nowosolskiego na 2015 rok
Newsy

Wykaz lekarzy z powiatu nowosolskiego, którzy podpisali umowy z NFZ na 2015 rok.

 

 

 Komunikat ostrzegawczy o silnym wietrze
Komunikat ostrzegawczy o silnym wietrze

Komunikat ostrzegawczy o silnym wietrze


 

W ramach działań związanych z monitorowaniem zagrożeń, Referat Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nowej Soli przekazuje treść ostrzeżenia wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu.


Informacja o awarii ukraińskiej elektrownii jądrowej
Informacja o awarii ukraińskiej elektrownii jądrowej

Informacja o awarii ukraińskiej elektrownii jądrowej


 

Sytuacja na Ukrainie: brak jakiegokolwiek zagrożenia w związku z incydentem w elektrowni jądrowej na Ukrainie – 5 grudnia 2014 r.

 

   W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.
   Sytuacja radiacyjna kraju jest całodobowo monitorowana przez Centrum do Spraw Zdarzeń Radiacyjnych. Na podstawie danych z systemu stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych nie stwierdzono żadnych odchyleń od wartości normalnych (nie odnotowano wzrostu poziom mocy dawki promieniowania gamma na terenie Polski).

 

Na podstawie komunikatu PAA