KP PSP Nowa Sól
KP PSP Nowa Sól
BIP KP PSP Nowa Sól
112 dla dzieci
Porady
Kalendarz zmianowy


Legenda  Legenda
Losowe zdjęcie
Gry strażackie online
Serwis ratownictwa
Portal strażaków
Galeria

Get Adobe Flash player

ZGAŚ RYZYKO - PROGRAM OGRANICZENIA LICZBY OFIAR POŻARÓW
Wybór oferty najkorzystniejszej
Wybór oferty najkorzystniejszej

Wybór oferty najkorzystniejszej

 

Dostawa łodzi ratowniczej z wyposażeniem, silnikiem zaburtowym oraz przyczepką do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli


 

OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW
OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW

OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW


  Dnia 11 sierpnia 2015 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli w ramach ogólnopolskiej akcji „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW” odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. 


Ranny myszołów
Ranny myszołów

Ranny myszołów


    W dniu 06.08.2015 r.  około godz. 14.00 otrzymaliśmy zgłoszenie od strażnika gminnego z Nowego Miasteczka o rannym ptaku – myszołowie, znajdującym się na poboczu drogi wojewódzkiej nr 297 Kożuchów – Szprotawa, przy skrzyżowaniu na Borów Wielki. Po przybyciu zastępu GLBAT 1/2,5 z JRG PSP z Nowej Soli zastaliśmy pracowników służby drogowej, którzy zauważyli rannego myszołowa  - miał złamane skrzydło.

    Strażacy złapali ranne zwierzę, które przekazali pracownikowi miejskiego parku zwierząt znajdującego się w Nowej Soli w Parku Krasnala. 


Zbiórka Krwi "OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW"
Zbiórka Krwi  "OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW"

Zbiórka Krwi 

„OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”

 

     Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli wraz z PCK Nowa Sól, serdecznie zapraszają wszystkie chętne osoby na kolejną edycję zbiórki krwi, która odbędzie się 11.08.2015 r. (wtorek) od godziny  1000 do 1500 (rejestracja do 1430).

     Mobilny Autobus do poboru krwi zlokalizowany będzie na parkingu  Komendy  Powiatowej PSP  w Nowej  Soli, przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 65A.

     Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg. 

Jednocześnie informujemy, iż w tym dniu Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza PSP w Nowej Soli dla wszystkich chętnych osób  umożliwi zwiedzanie budynków komendy.

    Podczas zwiedzania możliwe będzie zapoznanie się ze specyfiką pracy strażaka, wyposażeniem jakie znajduje się na samochodach ratowniczo – gaśniczych, całej jednostki jak i tokiem dobowej służby.

   Oddając krew podczas akcji  krwiodawstwa pracownik, uczeń otrzyma zaświadczenie upoważniające do dnia wolnego od pracy, nauki przy czym dla pracowników z  zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

 

 

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

st. kpt. Sławomir Ozgowicz

Zastępca Komendanta Powiatowego

PSP w Nowej Soli