KP PSP Nowa Sól
KP PSP Nowa Sól
BIP KP PSP Nowa Sól
112 dla dzieci
Porady
Kalendarz zmianowy


Legenda  Legenda
Losowe zdjęcie
Gry strażackie online
Serwis ratownictwa
Portal strażaków
Galeria

Get Adobe Flash player

DRUGA EDYCJA KAMPANII MSWiA "CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ!"
sticky
DRUGA EDYCJA KAMPANII MSWiA "CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ!"

Druga edycja kampanii MSWiA

„Czad i ogień. Obudź czujność!”

 

 

    W ramach kampanii MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność!” 27 listopada 2017 roku minister Mariusz Błaszczak spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Cypriana Godebskiego w Raszynie, a także seniorami. Podczas spotkania zaprezentowany został specjalny spot MSWiA dotyczący zagrożeń czadem i ogniem – seniorzy otrzymali także czujniki tlenku węgla i dymu.

               

 Bezpieczne ferie 2018
Bezpieczne ferie 2018

Bezpieczne ferie 2018


   W miesiącach styczniu i lutym strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej  Soli  oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu nowosolskiego w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczne ferie 2018” odbyli szereg spotkań w placówkach edukacyjnych na terenie powiatu nowosolskiego. Tematyka spotkań z dziećmi i młodzieżą nowosolskich szkół głównie była związana z zasadami bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, zasadami zachowania w przypadku załamania się lodu pod osobami ślizgającymi się  na niestrzeżonych zbiornikach wodnych.

  Strażacy dodatkowo każdorazowo przeprowadzali instruktaż udzielania pierwszej pomocy, alarmowania służb ratowniczych w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego. Zaprezentowali sprzęt, który używa straż pożarna podczas likwidacji miejscowych zagrożeń oraz pożarów taki jak kamery termowizyjne, detektory wielogazowe oraz sprzęt medyczny (torby PSP R-1, defibrylatory) itd. Ponadto wskazywano jak ważną rzeczą jest wyposażenie mieszkań w czujniki tlenku węgla oraz dymu, które to powinny być niezbędnym wyposażeniem każdego lokalu mieszkalnego.

 


 
  Galeria     

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli

 

  W dniu 10.2.2018 r. w hali sportowej przy ul. Botanicznej w Nowej Soli rozegrany został Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli przy wsparciu organizacyjnym Starostwa Powiatowego. W zawodach udział wzięły następujące drużyny:

 •  - Służba Więzienna
 •  - Pogotowie Ratunkowe
 •  - Starostwo Powiatowe
 •  - Policja Nowa Sól (1)
 •  - Bad Boys Policja Nowa Sól (2)
 •  - KP PSP Nowa Sól

 

  W wyniku zaciętych rozgrywek piłkarskich wyłoniono następującą klasyfikację drużynową:

 1.    1. Służba Więzienna
 2.    2. Bad Boys Policja (2)
 3.    3. Pogotowie Ratunkowe
 4.    4. KP PSP Nowa Sól
 5.    5. Policja Nowa Sól (1)
 6.    6. Starostwo Powiatowe

 

   Najlepszym piłkarzem został Piotr Witkowski ze Służby Więziennej, a miano najlepszego bramkarza zdobył Andrzej Chyłek również ze Służby Więziennej.

 


  Galeria     

V Ogólnopolski Zlot Morsów
V Ogólnopolski Zlot Morsów

V Ogólnopolski Zlot Morsów

 

  W dniu 7 stycznia 2018 r. w Wodnym Świecie w Nowej Soli odbył się V Ogólnopolski Zlot Morsów. Ze względu na rosnącą popularność kąpieli w zimnej wodzie do Nowej Soli zjechało ponad 200 morsów z wielu miejscowości.

 

  Spotkanie to było okazją dla nowosolskich strażaków aby promować akcję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.  Jeszcze przed wejściem do wody wszystkich miłośników zimnej kąpieli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli przeprowadzili szkolenie dla ponad 200 morsów (zarówno dorosłych jak i dzieci)oraz około 100 obserwatorów i osób towarzyszących na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą. Przeprowadzili pokaz ewakuacji osoby poszkodowanej z wody oraz poinstruowali jak zachować się w przypadku zarwania się tafli lodu.

  Następnie przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej – podtopionej, nieprzytomnej, wychłodzonej. Szkolenie spotkało się z bardzo ciepłym odzewem wszystkich uczestników. 

 


  Galeria     

Ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem "Woda-lód"
Ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem "Woda-lód"

Ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem "Woda-lód"

 

   W dniu 14.12.2017 r. w godz. przedpołudniowych Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli zorganizowała i przeprowadziła ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem „Woda-lód”. W ćwiczeniach udział brały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu nowosolskiego oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Nowej Soli.

   Głównym celem ćwiczeń było przekazanie wiedzy teoretycznej oraz możliwość praktycznego wykorzystania sprzętu ratowniczego używanego w warunkach zimowych. Wykorzystano zarówno deskę lodową jak i katamaran, aby zaprezentować sposoby ratowania osoby, pod którą zarwała się tafla lodowa. 

 


  Galeria