KP PSP Nowa Sól
KP PSP Nowa Sól
BIP KP PSP Nowa Sól
112 dla dzieci
Porady
Kalendarz zmianowy


Legenda  Legenda
Losowe zdjęcie
Gry strażackie online
Serwis ratownictwa
Portal strażaków
Galeria

Get Adobe Flash player

ZGAŚ RYZYKO - PROGRAM OGRANICZENIA LICZBY OFIAR POŻARÓW
ZAPROSZENIE
ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIE

 

   Firma AIR PRESS ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się dn. 24.06.2015 r. o godz. 1330 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  Nowej Soli na ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 65A. 


              Czytaj więcej

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Sporcie Pożarniczym
Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Sporcie Pożarniczym

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Sporcie Pożarniczym

 

    W dniach od 1 do 2 czerwca br. w Gorzowie Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Sporcie Pożarniczym. Pierwszego dnia na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 1 w Gorzowie Wlkp. przy ul. Walczaka 108 przeprowadzone zostały konkurencje indywidualne


              Czytaj więcej

XXIV Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze
Newsy

XXIV Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

 

   W dniu 30 maja 2015 r. na stadionie sportowym w Bytomiu Odrzańskim przeprowadzono „XXIV Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze” w których wzięło udział 26 drużyn. Sędzią Głównym zawodów był bryg. Marek Ritter. 


              Czytaj więcej

Pożar przy ulicy Szkolnej
Pożar przy ulicy Szkolnej

    Dnia 16.05.2015 r. o godz. 17:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w Nowej Soli na ul. Szkolnej. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów zastano wydobywający się  gęsty dym na poddaszu budynku wielorodzinnego. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przystąpili do akcji, wprowadzając do wnętrza budynku 2 prądy gaśnicze z jednoczesną ewakuacją mieszkańców budynku. Ewakuowano w sumie 6 osób z budynku objętego pożarem oraz 19 osób z budynku bezpośrednio przyległego. Na szczęście obyło się bez ofiar i osób poszkodowanych. Rozstawiono podnośnik SCH-30 z którego podano kolejny prąd wody w obronie na przyległy dach budynku. Dzięki szybkiej interwencji strażaków pożar udało się zlokalizować i zapobiec dalszemu rozprzestrzenieniu.  Lokatorom dwóch mieszkań znajdujących się na poddaszu budynku Urząd Miejski w Nowej Soli zapewnił lokale zastępcze. Pozostali mieszkańcy kamienicy powrócili do swoich mieszkań. W działaniach ratowniczych udział brało 5 zastępów JRG PSP w Nowej Soli - 11 strażaków, zastęp OSP Otyń – 6 strażaków oraz pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne oraz Policja.

   Na miejsce zdarzenia przybyli również: Wiceprezydent miasta Nowa Sól Jacek Milewski, Zastępca Komendanta PSP w Nowej Soli st. kpt. Sławomir Ozgowicz oraz Dowódca JRG PSP w Nowej Soli mł. kpt. Tomasz Duber.

 

 

 

 

opracował:

st. kpt. Sławomir Ozgowicz

oficer prasowy KP PSP